Kızkardeşlerim:)

kizkardes

Çok şanslıyım iki tane dünya güzeli kızkardeşim var ama daha ne çok varmış:) Bunu kalbimde hissediyorum iki gündür.

Çember olmak çemberde kendini ifade etmek, çemberde hem hiç hem kendin olmak hiç konuşulmayanları konuşmak, hep birlikte niyet ve şefkat göndermek tüm aleme nasıl sihirli birşeymiş:)

Eril’i, erkeği dışlamadan onu da canımıza basarak herşeyi ama herşeyi konuşmak, birlikte düşünmek, birlikte gülmek, birlikte ağlamak, tüm samimiyetinle sarılmak, ellerinden, kalplerinden öpmek.

Begüm le  ve Filiz le  başladı benim çember hikayem. Canım Begüm le mira da bir çember çalışması yaptık, sonra biz Ekincik te bir yas çemberi. Çember de kendini ne kadar özgür ve bağlantıda hissettiğini, hem kendin hem hiç olduğunu deneyimlemek çok güzeldi.

İşte bunlardan dolayı sevgili Deniz bir kızkardeşler çemberi deyince atladım hemen Mira da olsun diye. Çünkü Mira dişi, mira bizi hep kucaklar, kollar, şefkatle sarar, sarmalar. Andadır, sevgiyle akar.

Kırmadı geldi 33 kızkardeş:) Ah o heyecan. Hiç tanımadığın o güzel kadınlarla bir anda sevgili olmak, herşeyini paylaşacak kadar kendini güven içinde hissetmek. Çemberin güzel kalplerin ve oluşturulan harika alanın marifeti:) Gerçek anlamda birlik duygusunun hissedilmesi.

Sevgili Deniz in sesiyle yaptığı harika çağrıyla başladı, o anda ben yuvada, ovada, dağlarda, ormanda, bir ağacın dalında, kovuğunda, bulutta, acının, sevginin, şefkatin ta içindeydim, bağlantı güçlü kuruldu.

Sonra herkes neden burda olduğunu, kim olduğunu paylaştı kısaca, bazen sarılarak, bazen dokunarak, bazen anlatarak, bazen ellerinden öperek:)

Aramızda  şifacılar, gezginler, doulalar( doğumu ve ölüme geçişi kolaylaştıran), cesur ruhlar, çok güzel kadınlar vardı.

Niyetin, tohumun ne denli önemli olduğunu biliyoruz, tüm evrene şefkat tohumu ekildi öncelikle. Sonra bu çemberlerin ne kadar şifalandırıcı olduğu, çemberlerin kendi aramızda ve aramızda olmayan herkesle daha çok yapılması konuşuldu. Ve belki de çember hiç duymayanlara ulaşılması. birbirine destek olmanın ıiyi ve kötü günde önemi ve keyfi, kadın olmanın mucizesi ve mucizeyi daha keyifle yaşamamız, kadınlığa başlangıç için törenler, kadınlığı yaşarken bizi engelleyen alt inançlar kalıplar ve bunlardan birlikte özgürleşmek, yaşadığımız güzellikler ve zorluklarla ilgili çemberler oluşturmak. Birbirimizden alacak ve verecek ne çok şeyimiz olduğu ve bunları paylaşmak için ne çok hevesli olduğumuz. Toprakla, yeryüzüyle barış ve şifa ritüellerinin doğayı ve hepimizi iyileştireceği, törenlerin ve ritüellerin nasıl şifalandırıcı olduğu…. ilk anda aklıma gelenler ve katılamayan herkes te duysun diye paylaşmak istediklerim.. ama o 5-6 saatte daha ne çok güzellik konuşuldu, paylaşıldı.

Mucizeyi yaşadık mucizeleri çoğalttık, daha çok mucize deneyimlemeye niyet ettik kısaca.

Birlikte şifalandık, şifalandırdık, kardeşliğimiz daim olsun:)

Daha çok kızkardeş olmaya, kadınlığımızı daha büyük keyifle yaşamaya ve böylece erili de daha şefkatle kucaklamaya çağrımızdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s